środa, 2 stycznia 2013

Wydruki metodą Citra Solv

Gdybym wcześniej wiedziała że to takie proste to już wiele rzeczy w domu miałoby nadruk :)... bowiem chodzi tu o metodę Citra Solv.
Dzięki mojej, dobrej koleżance Ewie która też uwielbia robić ciekawe rzeczy, dowiedziałam się jak to zrobić. Szczerze mówiąc trochę nie dowierzałam że wystarczy:
-odbić na laserowej drukarce motyw, koniecznie w lustrzanym odbiciu i za pomocą zwykłego rozpuszczalnika NITRO przenieś na tkaninę.
-wydruk  przyłożyć drukiem do tkaniny, boki przykleić taśmą lub przypiąć szpilkami żeby motyw się nie rozmazał i za pomocą szmatki nasączonej rozpuszczalnikiem mocno przyciskać zdecydowanymi ruchami kartkę z motywem.
 I tak prostym i tanim sposobem można ozdobić wiele rzeczy.
 Jest tylko jeden minus, bowiem ten rozpuszczalnik jest skuteczny i tani ale niestety, jest on typowym "śmierdziuchem" i lepiej to robić przy otwartym oknie.  
Moje nadruki postanowiłam nanieść na len a następnie uszyć z niego wspaniałe poduszki :) 


1 komentarz:

Isza Sza pisze...

Oh moje ukochane transferowanie:)Cudne podusie:) Jak masz ochotę to zapraszam na moje Candy, jako nagroda główna to rozpuszczalnik do transferu, nie śmierdzi jak nitro, a przenosi znacznie łatwiej i wyraźniej i na tkaniny i na drewno:)Miłego dnia